BİYOGRAFİ

Uzman Psikolog Ceren Tatar

     Uzman Klinik Psikolog ve Psikoterapist Ceren Tatar, lisans eğitimini burslu olarak Maltepe Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (İngilizce) bölümünü burslu olarak tamamladı. Lisans eğitimi süresince Marmara Eğitim Kurumları, İhsan Bayrakçı İlkokulu gibi özel ve devlet okulları olmak üzere bir çok kurumda staj ve sosyal sorumluluk projelerinde görev almıştır.

    Lisans eğitiminin devamında iş hayatına İstanbul Üniversitesi bünyesinde bulunan vakıfa ait Adıgüzel Vakfı Okulları Anadolu Lisesi bölümünde, daha sonrasında ise ÜNSEV okulları bünyesinde Anadolu ve Fen Lisesi bölümünün okul psikoloğu olarak  lise öğrencileri ile çalışmıştır.

   Bu süreç zarfında portföyünü oluştururken danışanlarını da görmeye başlamış, ergen ve yetişkin grubu üzerine yoğunlaşmıştır. Bir süre sonra ise özel bir psikolojik danışmanlık merkezinde danışanlarını görmeye ve klinik psikoloji üzerinde master eğitimine başlamıştır.

       Yüksek Lisans eğitimini Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji Anabilimdalı'nda ''Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB) tanısı olan kişilerin Duygusal Yeme Düzeylerinin psikiyatrik tanısı bulunmayan bireylerle karşılaştırılması'' konulu tez çalışmasında araştırmasını bitirerek derece ile uzmanlığını almıştır. 

    Yüksek Lisans Eğitimi zamanında özel bir danışmanlık merkezinde danışanlarını görürken, belirli bir süresince de Ümraniye NP Hastanesi'nin erişkin psikiyatri yatış bölümünde stajını AMATEM, Psikoz, Kapalı Kadın ve Kapalı Erkek katları gibi psikiyatri katlarında yapmıştır, bu süreç boyunca klinik süpervizyonunu almıştır.

       NP Feneryolu Tıp Merkezi Erişkin Psikiyatri bölümünde Doç. Dr. Oğuz Tan'ın ve Dr. Cengiz Demirsoy'un tanılı yetişkin ve ergen hasta grubunun psikoterapilerini klinik psikolog olarak 2,400 saatin üzerinde seanslarını yürütürken, bu süreçte yoğun olarak başta Depresyon, Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Bipolar Bozukluk olmak üzere tanı almış yetişkin ve ergen danışanlar ile çalışmıştır. Aynı zaman da bu süreçte bir çok uluslararası sertifikaya ve uygulayıcı hakkına sahip olmuş olup, bu psikolojik test eğitim ve seminerlerine katılmıştır.

 

Master tezini verdikten sonra kendisini hastanecilik hayatı yerine, arzu ettiği tamamen ilerleyebileceği psikoterapi ekolünde ilerleyebilmeyi hedeflemiş, bu nedenle de çalışma hayatına kendi ofisini kurarak sürdürmeye karar vermiştir. ​Uluslararası eğitimleri ve konferanslarının katılımını sürdürmekte, yazılı basındaki yazılarına devam etmektedir.

Halen Kadıköy'de bulunan ofisinde ergen ve erişkin grubu danışanlarını klinik psikolog ve psikoterapist olarak görmeye devam etmekte ve doktora sürecine hazırlanmaktadır.

 

       *Uzman Psikolog Ceren TATAR'ın sahip olduğu uluslararası eğitim ve sertifikalarını incelemek için tıklayınız.