Ara

Başlığınız: Öneriniz ya da İpucunuz Ne Hakkında

Örnek Başlıklar: Plaj Tatili için Valiz Hazırlama veya Plaj Tatili için Hafif Valiz Hazırlamanın 5 Püf Noktası ya da Çocuklar ve Aileler için En İyi Seyahat Valizi


Yazının SEO'sunu iyileştirmek için başlıkta anahtar bir kelime kullanın.

Yazınızın konusunu kısa ve akılda kalıcı bir başlık ile tanıttığımıza göre artık giriş paragrafınızı yazabilirsiniz. Bu, okurlarınızın dikkatini çekmek için bir fırsattır. Neden bu konu hakkında öneri verebilecek en iyi kişi olduğunuzu açıklayabilir, konu hakkında kendi deneyiminizi yansıtan kişisel bir hikaye paylaşabilir ve/veya yararlı ipuçlarınızı uygulayarak kaçınılabilecek sık yapılan hataları vurgulayabilirsiniz.


Aşağıya ipuçlarınızı eklemeden önce, paragrafınızı özetleyen veya ipuçlarınıza güzel bir geçiş sağlayan son bir cümle girin.


İpucu #1 - Okurların ilgisini hemen çekin


İlk ipucunuz dikket çekici olmalı. Böylece okurlarınız yazınızı okumaya devam eder.


Yazınızın düzgün görünmesi için her ipucunun başlığını Başlık 2'ye göre biçimlendirin.


İpucu #2 - Daha fazla bilgi verin


Devamındaki ipuçları daha ayrıntılı olmalı ve daha fazla bilgi vermelidir. Kısa olmalarına ve konudan sapmamalarına dikkat edin. Örneğin, nasıl blog yazılacağı hakkında bir yazı yazıyorsanız, şöyle bir ifade ekleyebilirsiniz: "Ne sıklıkta blog yazmak istediğinize karar verin. Gerçekçi olun. Ayda iki defa mı yazabileceğinizi düşünüyorsunuz? O zaman ayda bir kez yazma kararını alın ve sözünüzü tutun.".


"İnandırıcılık düzeyini arttırmak için yazınıza uzmanlardan alıntılar ekleyin." – SEO Uzmanı

İpucu #3 - Kişisel bilgiler verin


Kişisel bilgilerinizi ve örnekleri eklemekten çekinmeyin. İnsanlar size ya da sitenize kendini ne kadar yakın hissederse okurlarınızla o kadar fazla bağlantı kurabilirsiniz.


İpucu #4 - Değişiklik iyidir


Her seferinde farklı blog biçimleri deneyin. Bir ay, gün içinde neler yaptığınızı anlatın, ardından Nasıl Yapılır ya da Soru-Cevap gibi bir biçim deneyin. Başlangıçta size yardımcı olacak birçok şablon var.


İpucu #5 - Kapanışınız iyi olsun


Son ipucunuz, yazınızın sonucuna bağlanır. Örneğin, "Son olarak, SEO hakkında biraz bilgi sahibi olmak, blogunuzun başarılı olmasında çok önemli bir rol oynayabilir. Rehberimizde SEO hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz." Ardından, buraya rehberinize giden bir bağlantı eklemeyi unutmayın.


Kapanış Metni Eklemeyi Unutmayın


Kısa olmasına dikkat edin. Ana mesajınızı tekrarlayın ve okurlarınızdan şimdi ne yapmalarını istediğinizi yazın. Hemen Alın, Buraya Tıklayın, Bunu Okuyun gibi yönlendirmeler sunun ve bunlara bağlantılar ekleyin. Ayrıca, okurları yazınızın altına yorum yapmaya da davet edebilirsiniz.

2 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör