Ara

OKB TEDAVİSİ (GÜNCEL 2022)

OKB (Takıntı) tedavisine dair en güncel bilgiler, OKB'nin tedavisi, OKB'nin ilaçsız tedavisinin nasıl olduğu, OKB tedavisinde kesin çözümü ve OKB (Takıntı) hastalığına dair: Bilmeniz Gereken Her Şey


OKB tedavisi görmemiş veya sadece ilaç tedavisi yıllarca ilerlemiş takıntı hastalığına sahip bireyler OKB'de ilaç tedavisinin ya da kendilerini rahatlatma biçimlerinin sorunu çözmediğini farkındadır. Ancak OKB doğru tedavi ile iyileşir. Devamı için yazımızı okuyabilirsiniz.Başlık #1:OKB İlaçsız Tedavi Edilebilir Mi

Başlık #2: OKB Tedavisi Mümkün Mü

Başlık #3: OKB'nin Tedavisi Bulundu

Başlık #3: OKB İlaçsız Tedavisi


 

OKB İlaçsız Tedavi Edilebilir Mi


Evet, OKB ilaçsız tedavi edilebilen bir hastalıktır. Doğrusu aslında zaten OKB'nin ilaçla tedavi edilmeyen bir hastalık olduğudur. Takıntıları çok kemikleşen ve bu nedenle de hayat kalitesinin çok düşük olduğu bu nedenle de psikoterapiye katılım sağlamakta zorlanan kişilerde ilaç, tedavinin kendisi değil sürecin başlangıcında kişiyi biraz rahatlatabilmesi adına gereklidir. Bu nedenle de OKB'nin tedavisi mümkün fakat sadece ilaçla değildir.


OKB'nin Tedavisi Mümkün Mü


OKB'nin tedavisi mümkün ve geçen bir hastalıktır. Önemli olan takıntısı olan bireyin düzenli bir şekilde doğru bir psikoterapi ile bu takıntılarının altında yatan duygu ve dürtüler uzman bir psikolog ve psikoterapist ile çalışmaktan geçmektedir.


OKB'nin Tedavisi Bulundu


OKB'nin tedavisi aslında her zaman vardır. Ancak kişilerin takıntılar ile ilgili uzman bir psikolog ya da hekime başvurmasının süresinin açılması, doğru yerlerde bu tedaviyi aramaması tedaviden uzak kalmasına bir etken olduğu gibi, psikologa başvurduğu halde doğru bir psikoterapi ekolüne sahip biriyle çalışmaması aslında takıntıy sahip bireyleri sadece ilaç tedavisine yöneltmeye ya da umutsuzlukla takıntıların geçmeyeceğini umutsuzlukla hissetmelerine neden olmaktadır.


Uzman Klinik Psikolog & Psikoterapist Ceren Tatar'ın OKB ile ilgili TV Röportajları için Basın köşesini inceleyebilir. OKB ile ilgili uzmanlığı, OKB alanında yazdığı master tezi ve diğer bilgilere ANASAYFA üzerinden erişmek için tıklayınız.

OKB'nin İlaçsız Tedavisi


OKB tedavisi psikoterapi ile mümkündür. Psikanalitik yönelimli çalışan bir psikolog & psikoterapist ile takıntıya sahip bireyin ruhsallığında takıntıların altında yatan bastırılmış duygu ve dürtüler, bilinçdışı çalışmalar terapide anlamlandırılmalıdır. Bu şekilde OKB'nin ilaçsız tedavisi ve kesin çözümü sağlanmaktadır.


13 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör